Vakumlu Poşet, Vakumlu Torba Çeşirleri ve Avantajları

Bazı sektörlerde ürünlerin şeklinden çok koruyuculuğuna önem verilir. Örneğin; vakumlanan poşetlerdeki balıkların, açık balıklardan çok daha kaliteli olduğunu düşündüğünüz, tazeliğinden şüphe ettiğiniz zamanlar vardır. Vakumlanan poşetler; ürünlerin hava ile temasını keser. Bir ürünün hava ile temasının kesilmesi demek; ürünün bozulma sürecinin sona ermesi demektir. Ürünler bu duruma ek olarak bir de soğuk alanda bekletiliyorlarsa durum çok daha avantajlı bir hale gelir ve bozulma seneler sonunda neredeyse yok denecek kadar azdır. Bazı durumlarda konservelerin ömrünün vakum torba ile eş zamanlı olduğunu dahi söylemek mümkündür. Konservelerin demir yapısı zaman içinde içindeki ürünü bozabilmektedir ancak vakumlu poşetler için bu durum söz konusu değildir.

Vakumlu Poşet Neden Avantajlıdır?

Vakumlu poşet kullanmak firmaların birçok anlamda pozitif gelişmeler yaşamasına imkân sağlar.

  • Çabuk bozulan ürünlerinizi vakumlamanız ürünlerinizin daha uzun süre rafta kalmasına yardımcı olur.
  • Peynir, lor gibi ürünler üretiyorsanız; vakumlananız halinde çok uzun bir süre aldığınız ürünü satabilirsiniz.
  • Başka mevsimlerdeki ürünleri vakumlama yöntemi ile her mevsimde satabilirsiniz. Örneğin; böğürtlen, çilek, şeftali gibi ürünleri vakumlamanız mümkündür.
  • Kuruyemişler için de vakumlama işlemi yapılabilir ve bu sayede tazelikleri bozulmaz.
  • Ürünlerin bozulması satıcı için maliyet anlamına geldiği için bozulmayan ürün satıcı için de artı özelliği taşır.
  • Müşteriler tarafından ürünler stok yapılabilecek durumda olduğu için daha fazla alınabilir; bir ürünün bozulması demek o ürünün az az alınarak kullanılması anlamına gelir, vakumlu torba bu durumu ortadan kaldırır.

Vakumlu poşet birçok kalitededir. Piyasa araştırması yapmanız ve bu araştırma ardından ortalama bir fiyatta poşet temini yapmanız yeterli olacaktır. Vakumlu poşetleri alırken kaynak yerlerinin sağlamlığına önem verilmelidir. Ürün içine hava girmesini engelleyen kısım kaynak kısımlarıdır. Kaynak kısımlarının sorunlu olması ürünün bozulmasına yol açar; ürün bozulduğu zaman müşteriler markanızı değersiz görür.

Afrika Ambalaj Vakumlu poşetlerin şekilleri kötü durabilir ancak içindeki ürünü üst düzeyde korur. Üzerine baskı yapma imkanınız vardır. İçindekiler bölümü, marka logoları ya da farklı baskılar poşetlere rahatlıkla işlenebilir. Her türlü boy ve ebatta vakum poşet üretilmesi mümkündür.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir